Salon Fryzjersko - Kosmetyczny Dea

Salon Kosmetyczny Dea


Epilacja

Trwałe usuwanie owłosienia

 

 

Witamy w świecie wolnym od zbędnego owłosienia

Niezależnie od tego z jakich względów to czytasz, fakt ten oznacza, że poszukujesz sposobów usunięcia niechcianych włosków.

 

 Dobrze trafiłeś ponieważ właśnie to miejsce jest przeznaczone dla Ciebie.

 

 

Różnica pomiędzy depilacją i epilacją

 

Depilacja - wszelkiego rodzaju zabiegi usuwania zbędnego owłosienia np: wosk, wyrywanie, używanie depilatorów, golenie, kremy do depilacji itp. Po każdym z takich zabiegów włosy jednak odrastają.

 

Epilacja - zabieg polegający na trwałym usunięciu owłosienia polegającym na niszczeniu włosów łącznie z mieszkiem włosowym za pomocą wiązki światła.

 

 

 KOMFORT NA KTÓRY CIĘ STAĆ

 

 Przekonaj się i przelicz czy warto nadal meczyć się

z niechcianym i krępującym owłosieniem

 

 

Epilacja w naszym salonie wykonywana za pomocą lasera diodowego LIGHTsheer amerykańskiej firmy LUMENIS, światowego lidera w produkcji laserów, które mają zastosowanie w medycynie i kosmetologii.

Na chwilę obecną laser diodowy LIGHTsheer jest najnowcześniejszym  i najskuteczniejszym urządzeniem do usuwania owsłosienia.

Laser posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA (Amerykańskie Ministerstwo ds. Żywności i Leków) respektowany na całym świecie. Certyfikat ten potwierdza brak negatywnego wpływu na zdrowie. Laser diodowy LIGHTsheer posiada także certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001.

 

 

Jak działa laser LIGHTsheer?

Laser wytwarza strumień wysoce skoncentrowanego światła, który jest doskonale absorbowany przez pigment znajdujący się w cebulkach włosów - melaninę. Laser pulsuje przez ułamek sekundy, który jest wystarczająco długi by odparować pigment uszkadzając wiele mieszków włosów w tym samym czasie eliminując bądź też znacznie hamując wzrost włosów.

Ważny jest również fakt iż laser LIGHTsheer posiada specjalny system chłodzenia, który doskonale chroni i chłodzi górną warstwę skóry przed, w czasie oraz po każdym impulsie kierującym światło lasera do korzenia włosa, przez co sam zabieg jest bardzo efektywny i niemalże bezbolesny. Światową innowacją w dziedzinie epilacji jest fakt, że laser LIGHTsheer może być stosowany niezależnie od koloru skóry od jasnej aż po bardzo ciemną. Ilość zabiegów uzależniona jest głównie od koloru włosów.

Najlepiej poddają się depilacji włosy ciemne i grube. Włosy jaśniejsze i delikatniejsze są trudniejsze do usunięcia i mogą wymagać większej ilości zabiegów.


Decydując się na zabieg epilacji laserowej należy pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną w tym samym tempie. Tylko włosy znajdujące się w fazie wzrostu, czyli te, które możemy już dostrzec na skórze, mogą zostać zniszczone przy pomocy lasera. Reszta owłosienia znajduje się wtedy w tzw. fazie uśpienia, która może trwać od 3 do 8 tygodni. Następnie przechodzą one do fazy wzrostu, co wywołuje konieczność powtórzenia zabiegu epilacji laserowej w celu usunięcia niemal wszystkich włosów.

Po pierwszym zabiegu niszczonych jest ok. 40% do 60% owłosienia, natomiast trzy zabiegi pozwalają na osiągnięcie skuteczności rzędu 92%. Pozostałe włosy są właściwie niewidoczne, delikatne i jasne.

 

 

Zabieg depilacji laserowej nie powinien być wykonywany u osób:

 • ciężarnych oraz w okresie karmienia piersią

 • posiadających świeżą opaleniznę (5 tygodniową z solarium lub 2 tygodniową wywołaną samoopalaczami),

 • używających kremu z retinolem (3 tygodnie przed zabiegiem),

 • zażywających retinoidy, leki światłouczulające,

 • pijących zioła światłouczulające (nagietek oraz dziurawiec na 2 do 3 tygodni przed zabiegiem),

 • depilujących się woskiem lub pęsetą (zaprzestać na 1 miesiąc przed zabiegiem),

 • cierpiących na łuszczycę lub bielactwo,

 • stosujących peeling (1 tydzień przed zabiegiem)

 • stany zapalne i chorobowe
   

 

Wszyskie osoby decydujące się na zbieg epilacji w naszym salonie otrzymają pełną informację o tym jak należy się przygotować do zabiegu oraz jak należy postępować po zabiegu.

 

Przed wykonaniem pierwszego zabiegu wykonywana jest próba laserowa oraz oceniany jest stan skóry.

Reakcja skóry na zabieg laserem jest sprawą bardzo indywidualną. Czasami pojawia się rumień czy obrzęk okołomieszkowy, natomiast wszelkie zaczerwienienia, małe strupki czy przebarwienia znikają już po kilku dniach. Jeśli jednak skóra jest wyjątkowo nadwrażliwa, mogą one występować do nawet kilku tygodni.

 

 

 

Zwykłe metody pozbywania się niechcianego owłosienia (golenie, depilacja woskiem) przynoszą tylko tymczasowe rezultaty. Dopóki nie zaczęto stosować metody laserowej jedyną względnie skuteczną metodą trwałego usuwania włosów była elektroliza. Był to jednak zabieg wymagający poświęcenia dużej ilości czasu, a przede wszystkim bolesny. Nierzadko metoda ta pozostawiała również blizny, wywoływała alergie czy powodowała wrastanie włosów.

 

Urządzenie LIGHTsheer Diode System pozwala na trwałe, bezbolesne, bezpieczne dla skóry usunięcie niechcianego owłosienia.

 

 

W Polsce dostępne są cztery różne rozwiązanie laserowe, które odróżniają się skutecznością.

 • Laser rubinowy – długość fali 694nm, energia stosowana – od 10do 60 J/cm2, czas trwania impulsu od 0,5 do 1 Hz, średnica promienia laserowego na skórze od 4 x 10mm. W przeciągu 12 tygodni po zabiegu odnotowano zmniejszenie odrostu włosów o 20 do 60%.

 • Laser aleksandrytowy – długość fali 755nm, energia stosowana – od 25 do 40 J/cm2, czas trwania impulsu – od 2 do 20 ms, średnica promieniowania laserowego na skórze od 5 x10 mm. Po trzymiesięcznych naświetlaniach odnotowany odrost włosów jest mniejszy o 80%.

 • Laser diodowy – dugość fali 800 nm, energia stosowana – od 40 do 60 j/cm2, czas trwania impulsu od 5 do 30 ms, średnica promieniowania laserowego na skórze 9 x 9mm. Trzymiesięczne naświetlania pozwalają na zmniejszenie odrostu włosów o 98%.

 • Laser Yagowy – długość fali 1064nm, energia stosowana od 2,5 do 4 J/cm2, czas trwania impulsu od 15 do 50ns, średnica promieniowania na skórze 7 mm. Wykonywanie naświetlań przez trzy miesiące prowadzi do zmniejszenia odrostu włosów od 44% do 66%.

 

Sposób  działania lasera diodowego LIGHTsheer jest zbliżony do funkcjonowania laserów rubinowego oraz aleksandrytowego, natomiast fala lasera diodowego o długości 800nm pozwala na jej głębsze wnikanie w naskórek. Zgodnie z ustaleniami przeprowadzonych badań histologicznych, strumień lasera diodowego pozwala na termiczne zniszczenie mieszka włosowego proporcjonalnie do jego rozmiarów i ilości elementów barwnikowych, które w nim się znajdują, co skutkuje jego zniszczeniem i zanikiem.

Firma COHERENT z USA prowadzi swoją działalność od 1966 roku w zakresie produkcji laserów. Obecnie jest ona liderem w swojej branży i dostarcza swoje urządzenia zarówno na potrzeby kosmetyki jak i medycyny. Wyprodukowany przez nią laser diodowy jest obecnie najlepszym urządzeniem na rynku.

 

PROMOCJA!   Nawet do 40% taniej na wybrane partie ciała!

Wąsik      140 zł

Broda      140 - 200 zł

Baczki      140 - 200 zł

Kark      200 zł

Pachy      250 zł

Klatka       150 - 400 zł

Linia brzucha      150 zł

Ramiona      300 zł

Przedramiona      300 zł       

Dłonie      150 zł

Bikini      300 - 400 zł    

Uda      400 - 450 zł    

Łydki    300- 400 zł        

 

Podane ceny dotyczą jednego zabiegu

Pozostałw partie ciała wyceniane indywidualnie w czasie konsultacji.

Przy depiladcji 3 partii ciała w czasie jednej wizyty - 10 % rabatu

Przy czwartym zabiegu epilacji lasrowej na tą samą część ciała - rabaty

 

 

Zapytaj o więcej szczegółów 886 936 076                                                    

                                                             Oświęcim, ul. Królowej Jadwigi 2

 

 


Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Top joomla 1.5 themes made by Lonex.